Návštěv :
Celkem : 9619
Týden : 4
Dnes : 0
podrobnosti
Naposledy aktualizováno: 10.08.2023 13:55:18

Administrace
ČESKOSLOVENSKÉ LEGIE 1914 - 1920
Dne 17.9.2020 od 16:00 hod. probíhala v knihovně beseda s komunitním centrem pro válečné veterány Brno. Československé legie 1914 - 1920. Přednášející pan František Trávníček nám všem jasně a srozumitelně vše vysvětlil a na případné dotazy odpověděl. I když se bededy nezúčastnilo více občanů i tak to mělo svůj význam. Děkuji těm co se zúčastnili a doufám že přístě se nás sejde více. Ale vše je dané touhle "covidovou" dobou a lidé mají strach chodit někam kde se shromažďuje více lidí.

 

Renata Huťková

    knihovnce

 
 
 
 
 
 
 
 
autorske_cteni_breclav.png

 

 

 

 
 
 
MŠ Drnholec

Ve čtvrtek 28.3.2019 nav­štívili naši nejmenší tj. školkáčci knihovnu. Protože jsou tři třídy tak došla každá třída zvlášť.

Jako první došli předškoláci, kterých se to čtení již za chvilí bude týkat nejvíce. Dětem bylo sděleno jak se zaregistrují, kde si najdou knihy pro svou věkovou skupinu, jak dlouho si mohou knihu nechat půjčenou atd.Potom si děti mohli jakoukoli knihu vzit a prohlídnout si ji.A ještě abych nezapomněla předškoláci donesli jako poděkování že mohli do knihovny dojít obrázek který je za celou školku.Tak bych ještě jednou touhle cestou chtěla moc poděkovat, již ho mám nalepený na stěně hned naproti vchodu, takže když čtenář vstoupí tak ho spatří.

obrazek_knihovna.jpg

Jako druhá skupina mrňousů došly děti s paní učitelkou Silvií Kráváčkovou a Lucií Šulanovou.I těmto malým dětem bylo stručně sděleno co a jak v knihovně chodí a kde jsou knížky pro nejmenší. Potom si dětičky mohli vzít knižku, která je zaujala a prohléhnout si ji a při vrácení to podávaly učitelkám, které knihy vracely zpět do regálu.

 

A jako poslední skupina došla třída s paní učitelkou Švejdovou a druhá paní učitelka mi promine, ale neznám její jméno. I zde osvěta knihovny probíhala stejným způsobem.

 

Musím moc pochválit děti, na to že byly z MŠ tak se chovaly vzorně a žádnou z prohlížených knih neponičily.

Budu se těšit na případnou další návštěvu.

 
Druháci na exkurzi v knihovně

Ve čtvrtek 14.3.2019 přišli do knihovny žáci ZŠ Drnholec ze druhé třídy s paní učitelkou Matrinou Bejdákovou.

Byla jim udělána malá osvěta jak to v knihovně funguje, jaké knížky kde najdou, potom jim byly ukázány webové stránky a také on-line katalog, kde se dá zjistit jestli jimi požadovaná kniha je v knihovně nebo je půjčená.Potom došla řada na dotazy, kterých ale mnoho nebylo. Zjistilo se že z 28 dětí, které přišli do knihovny nechodí ani čtvrtka.

Děti se chovali spořádaně a budu se na ně těšit i na samotné jako návštěvníky knihovny.

 

Družina v knihovně

Ve dnech 23.10.2018 a 6.11.2018 byly v knihovně děti z družiny.Byli na dvě půlky, protože jich bylo mnoho.

Na úvod bylo dětem sděleno jak je knihovna rozdělena co se týče knih a hlavně jim bylo ukázáno kde jsi najdou knihy určené pro jejich věkovou kategorii.

Po úvodu si děti rozebraly papíry a začaly kreslit a vytvářet na téma podzim.Většina dětí zvolila podzimu nejblíže a to draky.

Čas strávený s dětmi byl příjemný, ale rychle utekl.Než měla knihovna otvírací dobu, tak děti odešly, protože jim za chvíli družina končila a některým jel autobus.

Doufám že se s nimi setkám i při půjčování knih.

Ještě jednou děkuji dětem za vzorné chování v knihovně a samozdřejmě paním učitelkám za doprovod.

 

Knihovna

 

 
 
 
Začal nový školní rok 2018/2019

 

Šesťáci v knihovně

 

Dne 3.10.2018 se s knihovnou přišli seznámit žáci z 6.A místní základní školy.

Proběhlo seznámení s knihovnou, vysvětlením kde jaké knihy jsou uloženy,podle čeho se tak ukládají atd. Potom byl prostor pro dotazy, kterých ale mnoho nebylo.Knihovnu si prohlédli a plnili úkol co jim zadala jejich paní učitelka. 

Myslím že odcházeli spokojeni.

 

 
AKCE V KNIHOVNĚ ZA ROK 2018

8.3.2018 Mateřská škola 

 

20.3.2018 Školní družina

 

Akce květen:

 

V měsíci květnu u nás v knihovně proběhlo pasování prvňáčků na čtenáře.

 
Výměnný fond

V úterý 10. 10. 2017 bylo přivezeno do naší knihovny 151 nových knih z výměnného fondu v Břeclavi. Kdo máte zájem, přijďte si vybrat. 

Těší se na vás.

Ilona PitákováKiss

 
 
 
Předškoláci v knihovně

 

Dne 10. března 2016 navštívilo 21 předškoláků z mateřské školy naši knihovnu. K prohlížení byly připraveny krásné pohádkové knihy, krátká beseda o tom jak to v knihovně vlastně chodí a na konec si děti poskládaly pohádkové puzzle. Pobyt v knihovně si všichni hezky užili – viz. fotogalerie.Kiss

 

                                                            Ilona Pitáková

 
 
Za knížkami s rodičiLaughing
 

Poslední březnový týden navštívili knihovnu předškoláci z mateřské školy. Úkolem dětí bylo vybrat si knihu, která je nejvíce zaujme, prolistovat si ji a nakreslit obrázek o tom co se jim na knize líbilo. Se svými rodiči a prarodiči přišlo celkem 9 dětí. Na obrázky se můžete podívat ve fotogalerii.

 
 
 
 
 
 OBRÁZEK : bazarek.jpg
 
Tříkrálová sbírka 2013
 

Dne 12. 01. 2013 proběhla v městysi Drnholec dobročinná akce s názvem Tříkrálová sbírka. Děkuji všem občanům městyse, kteří přispěli, nebo alespoň koledníky vlídně přijali. Celkem bylo vybráno 27 638,– Kč

Velké poděkování patří dospělým a dětem, kteří po koledě chodili a pomáhali s její organizací, a to: paní Šimčíková, paní Žinčovská, slečna Hrňová, slečna Skokanitschová, paní Petrů, pan Závody, paní Šůstková, paní Šebestová, slečna Závodyová. Dětí se účastnilo celkem 20: Marie Nevěčná, Dan Vydra, Ondra Ludvík, Anička Šedivá, Pavel Václavík, Dominik Petrů, Lucinka Petrů, Petr Varga, Dominik Křivánek, Vojta Ludvík, Honzík Nevěčný, Marie Mondeková, Jakub Zajíc, Roman Sedláček, Dominik Václavík, Michal Španiel, Hynek Děneš, Lukáš Marek, Daniela Kopecká, Klaudie Šebestová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Tříkrálová sbírka“

V sobotu 14.1. proběhla v našem městysi pod záštitou Charity České republiky dobročinná akce s názvem Tříkrálová sbírka.
Sychravé počasí ani letos neodradilo skupinu dobrovolníků, kteří vyrazili do ulic, aby pomohli získat finanční prostředky pro osoby v nouzi.
Výtěžek této sbírky je určen zejména na pomoc matkám s dětmi v tísni, lidem bez přístřeší, osobám se zdravotním a mentálním postižením, sociálně slabým rodinám, drogově závislým, opuštěným starým lidem, občanům, kteří se ocitli v osobní krizi, migrantům a uprchlíkům, vězňům a osobám vracejícím se z výkonu trestu. Důležitou součástí charitní práce je rovněž humanitární a rozvojová pomoc v zahraničí.
Děkuji dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc, stejně tak občanům městyse za příspěvky, jejichž celková částka činila 30 026,– Kč.
 
                                                                                Martina Bejdáková
Týden v knihovně
V týdnu od 1.10. do 6.10. probíhaly v naší knihovně i mimo ní akce spojené právě s celorepublikovou akcí  týdnem knihoven. Naši čtenáři malí i velcí měli možnost navštívit drakiádu, zúčastnit se soutěží v knihovně, malování na chodníku, mohli využít amnestie čtenářů, zúčastnit se burzy knih a zajímavé besedy o blahodárnosti magnetu na naše tělo v krásných špercích. Všem, kteří nás navštívili, děkuji a věřím, že si každý z vás něco příjemného a zajímavého odnesl. Děkuji hostům za příjemně strávený čas.
  OBRÁZEK : pa060095.jpg
Drakiáda v bezvětří
Když jsem s panem Plassem domlouvala na oslavě Dne dětí termín drakiády na 1.10. vůbec jsme netušili, že bude panovat letní počasí s větrem na bodě mrazu.Že drak může létat i za bezvětří nám dokázal pan Abassy, který poslal svého ručně dělaného draka do výšky 1km a 580m. Děkujeme modelářům, že nám připravili tak hezké sobotní odpoledne. Rodiče si zavzpomínali na dobu svého mládí a společně s dětmi si dokázali pohrát, strávit volný čas a pokochat se modely letadélek. Děkujeme.
OBRÁZEK : pa010026.jpg
 
Foto ve fotogalerii.
Týden knihoven v Drnholci
Začínáme již v sobotu 1.10.2011 netra­dičně na letišti, kdy knihovna ve spolupráci s drnholeckými modeláři pořádá ve 14.00 drakiádu. Zveme malé i dospělé na letecké show, kdy medeláři předvedou přímo v letu své modely. V pondělí 3.10. máme pro čtenáře otevřeno od 14.00 do 16.00 a nachystány jsou křížovky, přesmyčky a rébusy. V úterý jsme tu od 15.00 do 17.00 a připravena je pro Vás beseda o účinku magnetu na náš organizmus. Beseda s odbornou lektorkou Mirkou je připravena od 17.00 v knihovně. Ve středu budeme již od 15.00 malovat na chodníku před knihovnou. Ve čtvrtek si pak můžete od 15.00 do 17.00 přijít na burzu starých knih. V průběhu týdne knihovny je vyhlášena amnestie čtenáře, tudíž hříšníci mohou vrátit knihy bez poplatku. Těší se na všechny knihovnička Bronička.Laughing
Důležité upozornění!!!!!!!!
Od 1.9.2011 je v naší knihovně změna. Knihovna má zkrácený provoz. Výpůjční dny a čas naleznete v odkaze služby. Knihovnicí zatím zůstávám, než se najde nová posila. Upozorňuji, že v knihovně dál běží veškěré soutěže a program, jako za starých časů. Proto jste srdečně v knihovně vítáni. 
Milí čtenáři!
Od 9.8.2011 až do konce měsíce srpna bude knihovna uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Kdo máte zájem si knihy vyměnit, přijďte včas. Zároveň žádám studenty, aby neprodleně vrátili knihy, tzv. povinnou literaturu k maturitě.
Děkuji a přeji krásný zbytek prázdnin a dovolených.
Deváťáci v knihovně 30.6.2011 byl pro čtenáře devátých tříd dnem posledním v naší ZŠ Drnholec. Po posledním zvonění si našli cestu i do knihovny. A že jim to moc slušelo, to se podívejte na foto. Jen doufám, že to nebyly poslední krůčky do knihovny a v září k nám zavítají se seznamem četby pro nastávající školní rok. Touto cestou přeji všem dětem, žákům, učňům či studentům krásné prázdniny a kdyby jste si je chtěli zpříjemnit hezkou knihou, jsem tu pro Vás i o prázdninách. Provoz knihovny naleznete na našich stránkách. Vaše knihovnička Bronička Cool.
OBRÁZEK : devataci_v_knihovne_001.jpg
Druháci v knihovně Ještě než odzvonilo dětem na prázdniny, stačili druháčci s paní učitelkou Hedvikou Škrabalovou, navštívit naši knihovnu. Tématem návštěvy byly bajky. Děti si nejdříve vyslechly bajku, kterou jsem připravila a poté se vydaly plnit úkoly připravené na čtyřech stanovištích. Na prvním měly za úkol vyplnit křížovku, ve které byl ukryt náš pisatel bajek pan Jiří Žáček.  Druhým úkolem si děti ověřily znalosti bajek, jejím úkolem bylo přiřadit názvy bajek k obrázkům.  Na třtetím stanovišti si vylosovaly obrázek a měly za úkol vymyslet o obrázku krátkou bajku. Posledním úkolem bylo přečíst kratičké bajky a přiřadit k nim mravní ponaučení. Děti se svých úkolů zhostily velice dobře a po zásluze byly odměněni drobnými cenami.  Na úplný závěr si děti prošly nové prostory knihovny a prohlédly si knihy určené pro začínající čtenáře. Děkuji paní učitelce za spolupráci a příklad dětem, kam jít za pěknou a dobrou knihou. Laughing
OBRÁZEK : 059.jpg
Zájezdy byly úspěšné. V sobotu jsme se zúčastnili  66. ročníku MFF ve Strážnici. Počasí nám přálo, program rozmanitý, krásné melodie, zpěv a lidové tóny se ozývaly z každého koutu letního amfiteátru. Jídla bohatě a parta folklorních nadšenců výborná. Co víc si můžeme přát. Děkuji všem za příjemně strávenou sobotu a nedělní ráno. Příští rok zájezd určitě zopakujeme. 
OBRÁZEK : straznice_2011_011.jpg
V neděli ráno jsme vyrazili do Prahy na muzikálové představení Robin Hood do divadla Kalich. Výborné představení se známými interprety (Noid Bárta, Leona Machálková, Jiří Zonyga…), mohu všem vřele doporučit. Pokud bude zájem o toto představení, v podzimních měsících se pokusíme opět zájezd uspořádat. Zájemci se proto hlaste v knihovně. Foto z akcí naleznete ve fotogalerii. Smile
 OBRÁZEK : robin_2.jpg
Informace o odjezdech na zájezdy organizované knihovnou: Odjezd na FF do Strážnice je v sobotu 25.6.2011 ve 12.00 od autobusové zastávky. Předpokládaný návrat je v neděli kolem páté hodiny ranní. Odjezd na muzikálové představení Robina Hooda do pražského divadla Kalich je v neděli v 9.00 z Mikulova, v 9.10 z Březí, v 9.15 z Novosedel a v 9.25 z Drnholce. Prosím o dochvilnost zúčastněných na oba dva zájezdy.                        Těším se na Vás Cool
POZOR!!!!

V pondělí jsem přivezla z výměnného fondu z Břeclavi 191 nových knih. Na prázdniny a dovolenou pěkné počteníčko. Těším se na Vaši návštěvu. Laughing

Oslava Dne dětí v Drnholci
Oslava se konala v neděli 29.5.2011. Hřiště TJ Dynama ožilo malými Soptíky, kteří všem dospělákům předvedli hasičský útok. Před kabinami TJ Dynama se nám se svými modely letadel předvedli drnholečtí modeláři, kteří nám ukázali, jak modely ovládají a několik modelů předvedli v letu. V průběhu nedělního odpoledne  na asfaltovém plácku probíhaly disciplíny jako střelba z vodní pistole, hod šipkou do terče s liškou nebo lovení kuželek na háček. Letos obohatily nabídku atrakcí místní mamky čarodějnice. Pan Ivan Kahánek vyrobil krásý domeček, ve kterém si děti mohly tajně nakreslit obrázek. V parném odpoledni nechyběly vodní disciplíny jako lovení krokodýla v lavoru, přenášení vody v houbě nebo na tácku. Děti si také vyzkoušely své balanční umění na chůdách, po laně s míčkem nebo překážkovou chůzi mezi kuželkami či s míčem. Chlapci pod vedením Karima Abassy předvedli krátkou ukázku thai boxu a nechyběly ani kroužky MKZ. Na závěr dětského dne tanečnicím devátých ročníků poděkoval pan starosta Jan Ivičič za reprezentaci Drnholce a předal kytičku. Pevně věřím, že odpoledne plné her, zábavy, tance a sladkostí se dětem líbilo. Děkuji všem, kteří se podíleli jak na přípravě, tak na samotném průběhu akce.

OBRÁZEK : den_deti_2011_44.jpg

Sponzoři MDD v Drnholci: ČZS Drnholec, MS Rozvoj, TJ Dynamo, manželé Kahánkovi, Iva a Dáda Štyksovy, Jana Kalandrová. Všem mnohokráte děkujeme.
Pasování čtenářů
V úterý 24.5.2011 proběhlo v naší knihovně již čtvrté „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Tentokráte děti přišly v doprovodu paní uč. Zuzky Mrenicové. V pohádkové knihovně na děti již netrpělivě čekal pan král a celým dopolednem  děti provázel veselý šášula. A že pasování není jen taková pohoda zjistily děti záhy, když musely splnit několik úkolů, které prověřily nejen znalosti z oblasti pohádek, ale také čtení. Pan král kontroloval, zda se nepodvádí a zda všechny úkoly splněny byly. Poté následovalo samotné pasování dětí i paní učitelky. Nejen pěkný zážitek, ale i drobnou pozornost a knížku si odnesl každý prvňáček z knihovny domů. Děkuji paní učitelce Zuzce Mrenicové za spolupráci, Jarce Jakubcové za pomoc, panu starostovi Janu Ivičičovi za přijetí pozvání  a dětem za pěkné chování v knihovně. Pevně věřím, že si alespoň některé dětičky najdou opět cestu do knihovny. Na všechny se těší knihovnička Wink.
OBRÁZEK : pasovani_prvnacku_2011_047.jpg
Fotografie naleznete ve fotogalerii nebo na Drbníku ZŠ Drnholec.
Zájezd za kytičkama.
V neděli 1.5.2011 jsme pořádali zájezd  na Flóru do Olomouce. Zájezdu se zúčastnilo 45 zájemců z Drnholce a Litobratřic. I když nám počasí nepřálo jak v jiných ročnících, náladu nám to nepokazilo a  jsme byli spokojeni. Kufr autobusu jsme zaplnili kytičkama do posledního místečka. Děkuji všem za příjemně strávenou neděli a panu řidiči za bezpečnou jízdu. Za foto, které naleznete ve fotogalerii, děkuji Pavle Kosičové. Těší se na Vás knihovnička Bronička Kiss
OBRÁZEK : dsc02935.jpg

Noc s Andersenem V pátek 22.4.2011 se 21 dětí sešlo v 17.00 před nově zrekonstruovanou knihovnou, aby se již po páte sešly a zapojily do akce Noc s Andersenem. Na děti čekalo spousta soutěží, her a půlnočního překvapení. Protože v letošním roce zde nocovala i děvčata z Hrušovan a mladší děti, ihned po příchodu a ubytování následovaly hry  na seznámení a zapamatování si jmen. Poté se děti přesunuly před knihovnu, kde svými obrázky vyzdobily chodník. Příprava táborového ohýnku a opékání špekáčků nám zabralo hodinku. Po chutné a vydatné večeři se děti vrhly na skrývačky s básníky, doplňování pohádkových dvojic, přesmyčky a pokud chtěly, mohly si vyzkoušet svého filipa. Menší děti měly za úkol namalovat strašidlo a jako protiklad princeznu nebo vílu, či milou postavu. Každý byl po zásluze odměněn malou výhrou. Dvě hodiny před půlnocí jsme se vydali na cestu kolem Dyje až do pohádkového lesa. Stezku odvahy nám zpříjemnil medvěd Pavel, smrtka Kamča a bludička Marťa. Ke spánku jsme do svých teplých spacáčků zalehli až ve dvě hodiny ráno. Budíček zazvonil ráno po sedmé hodině a po krátké osvěžující rozcvičce nastalo balení, rozloučení a návrat do svých domovů. Všem spáčům a pomocníkům mnohokráte děkuji. Děkuji i panu starostovi, že se na nás přišel podívat. Byli jste všichni super. Již nyní se těším na další akci v knihovně.                                Vaše knihovnička Bronička Laughing

OBRÁZEK : noc_s_andersenem_97-22.4_.2011_127_.jpg

 Kat Mydlář - strhující příběh o velké lásce, ale také o velké zradě. Až v průběhu muzikálového předstvení jsem si uvědomila, s kým vším se Kat Mydlář potkal a jak zásadně ovlivnil naše dějiny. V neděli 10.4.2011 v době od 14.00 do 17.00 jsme tak prožili dramatické chvíle plné emocí a romantiky, kde nechyběly nádherné melodie.

OBRÁZEK : img154.jpg

Knihovna Vás zve na divadlo V sobotu 7.5.2011 hraje místní divadelní spolek při MKZ Drnholec divadelní představení F.R.Čecha – Dívčí válku. Začátek představení je v 19.00hod. Přijďte svým potleskem podpořit mladé herce. 

OBRÁZEK : divadlo_-_kulisy_006.jpg

 

Muzikál Bídníci Ve čtvrtek 10.3.2011 jsme se vydali za kulturou do naší moravské metropole na muzikálové představení Bídníci. Mnozí z nás si oprášily vědomosti francouzského předrevolučního dění 19. století. Vyprodaná hudební scéna městského divadla poděkovala vřelým potleskem hercům za báječně prožitý večer.

OBRÁZEK : df_4.jpg

 

Knihovna opět v provozu. Od pondělka 7.3. 2011 můžete s knihou nebo jen za knihou do naší milé knihovničky. Provozní doba zůstává stejná. Vy, kteří nemůžete ve všední dny, opět fungujeme i v sobotu od 9.00 do 10.00hod. V měsíci březnu máme pro vás nachystány zajímavé doprovodné akce v podobě prodejní výstavy knih, týdnu her a soutěží a v dopoledních hodinách rádi poskytneme informace u PC ohledně vyplňování archů potřebných ke sčítání lidu. Rádi přivítáme i ty, co si knihovnu přijdou pouze prohlédnout. Pro všechny je připravena anketa „Proč jsem, či nejsem čtenářem knihovny“. Těší se na Vás knihovnička BroničkaWink.

OBRÁZEK : 010.jpg

 

Svaz knihovníků vyhlašuje 1. ročník celostátní akce BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ. Knihovna Drnholec Vás v rámci této akce srdečně zve do naší nově zrekonstruované knihovny.

7.3.2011 – obnoven provoz knihovny

10.3.2011 – zájezd do brněnského divadla na Bídníky

15.3.2011 – prázdniny v knihovně (soutěže, stolní hry)

24.3.2011 – velikonoční aranžmá – dámský klub

27.3.2011 – Dívčí válka – divadelní představení v sále MKZ v 16.00hod

Po celý měsíc amnestie dlužníků – čtenáři mohou vrátit knihy bez sankcí!

Dámský klub. Ve čtvrtek 10.2.2011 se konala první schůzka v tomto roce. Na návštěvnice dámského klubu čekala beseda, kterou si pro nás připravila slečna Maruška Ligasová. Tentokráte se besedovalo o švýcarské léčivé kosmetice a bylinkách. Některé přípravky i bylinky  měly možnost děv­čata vyzkoušet. Připravena byla i tombola a malá vědomostní soutěž. Pokud by byl zájem o toto téma, můžeme se s ním opět v klubu po domluvě setkat. Příští schůzka se koná 24.2.2011 v 17,3­0hod v prostorách ZŠ. Lektorka Iva vzkazuje, že si máme přinést provázek, protože nás čeká výroba jarního prostírání. Srdečně zveme všechny, kdo mají zájem si něco pěkného vyrobit a naučit se opět něčemu novému.

OBRÁZEK : bylinky_a_kosmetika.jpg

 

Knihovna v březnu otevírá!!!! Těšíme se na Vás.

OBRÁZEK : rekonstrukce_knihovny_017.jpg

V knihovně se už maluje. Slíbila jsem informace a fotodokumentaci krok za krokem při rekonstrukci knihovny. Nebudete mi věřit, ale v knihovně už se maluje. Mrknetě do fotogalerie. Ale na výsledek  se musíte přijít podívat osobně. Doufám, že už to brzy bude. Těším se na Vás. Sledujte stránky a budete první, kterým oznámím, kdy budeme v provozu.                Vaše knihovnička Laughing

OBRÁZEK : rekonstrukce_knihovny_014.jpg

Knihovna má nový strop. Další foto ve fotogalerii, jak práce v knihovně pokračují. V pondělí 17.1. má nastoupit malíř a už se bude malovat. Sledujte i nadále stránky, kde vám oznámíme datum, kdy bude opět knihovna v provozu. 

OBRÁZEK : rekonstrukce_knihovny_012.jpg

 Tři králové. I když je ještě knihovna v rekonstrukci, přesto i v letošním roce v sobotu 8.1. 2011 vycházeli z budovy městyse koledníci Tříkrálové sbírky. Letošní sbírky se účastnilo 21 koledníků, kteří v ulicích Drnholce vykoledovali 28 864,–Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. Smile

OBRÁZEK : trikralovska_sbirka_2011_002.jpg

Poděkování Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří i v letošním roce přinesli napečené perníčky či cukroví pro nemocné obyvatele stacionáře v Jevišovce. Cukroví jsme odvezli den před Štědrým večerem a potěšili tak babičky i dědečky. Věřím, že v příštím roce Vás bude daleko více. Děkuji. Přeji všem zdravé a správné vykročení do roku 2011. Uvidíme se začátkem února, kdy bude knihovna opět v provozu.                           Vaše knihovnička Bronička 

Andílci v klubu Ve čtvrtek 16.12. 2010 byla na programu výroba andílků z těstovin. Jak se výrobky povedly se můžete podívat ve fotogalerii. Děkuji všem dámám a  slečnám, které si přišly andílky vyzkoušet. 

OBRÁZEK : damsky_klub_-_andilci_028.jpg

Výstava a prodej knih na besídce pro seniory Ve čtvrtek 16.12.2010 se v sále kulturního domu konala besídka pro naše seniory, kde naše knihovna pořádala prodejní výstavu knih. Senioři nabídky využili a knihou tak potěší své nejbližší v období Vánoc. Většina  seniorů byla ráda, že nemusí za nákupy  jezdit a využili tak nabídku naší knihovny. Prodejní výstava potrvá až do úterý 21.12.2010. Vy­užijte nabídky a přijďte do kulturního domu  pro knihu pod vánoční stromeček. Smile

 

Knihovna na jarmarku Kdo by se chtěl mrknout na pár snímků ze 4. jarmarku, nahlédněte do fotogalerie nebo na stránky http://dunajek.rajce.idnes.cz/ http://pavelbozek.rajce.idnes.cz/jarmark/, kde naleznete fotografie od Marcelky z Dunajovic a Pavla, který fotil i dvě vystoupení dětí (než odjel na pohotovost) a to Dunajku a Pomněnky. Jinak děvčata Renča a Pavla prodávala knížky, děkuji a děkuji všem, kteří nám pomáhali jak v pátek, tak i v sobotu. Děkuji paní Ing. Ivě Kabrhelové za peněžní dar, kterým tak přispěla na koupi sladké odměny hostujícím souborům. Moc si toho cením a jsem ráda za tak skvělou partu lidiček, kteří dokáží udržel lidové tradice v Drnholci. DĚKUJI! Vaše knihovnička Bronička Laughing

OBRÁZEK : 4._vanocni_jarmark_004_.jpg

Zkouška divadla V sobotu se již zkoušelo bez textů, obsazení je již pevné a premiéra je naplánována na neděli 27.3.2011. Máte se věru na co těšit. Průběžně budu dodávat fotografie, tak navštivte naši fotogalerii. Laughing

O nejvoňavější perníček Knihovna Drnholec již po páté vyhlašuje soutěž „O nejvoňavější perníček“. Zapojit se může každý. Jakékoliv vánoční cukroví zabalené v celofánu můžete nosit do kanceláře nad knihovnou, kde nyní provizorně sídlím. Cukroví bude členy Jarabáčku odvezeno do stacionáře v Jevišovce. Předem všem, kteří chtějí potěšit nemocné, děkujeme.        Knihovnička Bronička Wink

Rozsvěcování vánočního stromečku První adventní neděli 28.11.2010 jsme již po osmé slavnostně rozsvítili na našem malebném náměstíčku vánoční stromeček. Fotografie naleznete ve fotogalerii, na stránkách městyse a na rajčeti. Smile

Výroba svícinků Ve čtvrtek 18.11.2010 se v dámském klubu malovaly svícínky na prodej na jarmark, který se bude konat 11.12.2010 v 9­.00hod u sálu kulturního domu. Ve fotogalerii můžete nahlédnout, jak se nám daří a na jarmarku si svícny koupit. Také tam přibyly fotečky z rekonstrukce knihovny. Už se dělá podkladový beton. Přeji pěkné pokoukáníčko.    Vaše knihovnička Bronička Wink

Prodejní výstava knih Naše knihovna je sice v tuto chvíli v rekonstrukci, ale nezapomněli jsme na Vás a i v letošním roce pořádáme prodejní výstavu knih. Knihy se prodávají v kině kulturního domu a to pravidelně  pondělky a úterky od 10.00 do 16.00hod až do vánočních svátků. V nabídce naleznete jak beletrii, tak detektivky a hlavně knihy pro naše nejmenší. 

Mrazík V neděli 14.11. se vydal autobus rodičů s dětmi do Brna na muzikálové představení Mrazíka na ledě. Nastěnka v březovém hájku, loupežníci v temném lese, Mrazík v zachumelené zimní krajině, baba Jaga s chaloupkou, která se otáčela na kuří nožce a skončila opravdu v rozžhavené peci, Ivánek s Nastěnkou, ktří zamilovaně tančili na louce plné slunečnic a vlčích máků – to je jen část nádherných pohyblivých obrazů, v nichž krasobruslaři vypráví příběh pohádky o Mrazíkovi. Role vypravěčky byla svěřena Jiřině Bohdalové. Diváky malé i velké pobavil v postavě baby Jagy živě  Vilémem Čok. Mistrovské krasobruslení předvedla dvijice Otto Dlabola a Kateřina Beránková v rolích Ivánka a Nastěnky. A jestli se Mrazík rodičům a dětem líbil? Cestou zpět se opakovaly hlášky a notovaly melodie až do Drnholce. A protože se tentokráte mohlo představení fotit (bez blesku), několik snímků ze zájezdu naleznete ve fotogalerii. Pokud má někdo nějaký nápad, napište, kam vyrazíme příště. Na všechny se již teď těší

knihovnička Bronička Smile

Rekonstrukce knihovny Práce v knihovně jsou již v plném proudu. Mrkněte do fotogalerie, jak se knihovna nejen opravuje, ale i zvětšuje.

 

OBRÁZEK : 003.jpg

První čtecí divadelní zkouška. V sobotu 6.11. 2010 proběhla první čtecí zkouška divadelní hry Dívčí válka. Pokud ještě někdo máte zájem, příští zkouška je mimořádně ve středu 17.11. 2010 na hasičské zbrojnici. Chválím herce dobrovolníky, kteří se připravili, text pročetli a zvýraznili. Věřím, že se máte na co těšit. Na obsazení se můžete podívat ve fotogalerii. Omluveny byly Zuzka a obě Ivy.            Těší se na Vás knihovnička Bronička – rejža. Tongue out

OBRÁZEK : 008.jpg

Druhá schůzka Dámského klubu. Ve čtvrtek 4.11. 2010 se již podruhé vyráběly postavičky andílků z kukuřičného listu. Věřte, je to náročné. A výsledek? Mrkněte na foto do fotogalerie. Příští schůzka se koná ve čtvrtek 18.11. v 17.30hod. S sebou nemusíte nic nosit, budeme malovat svícínky. Barvy a svícínky jsme již s Janou zakoupily. Těší se na vás lektorka Iva. Surprised

OBRÁZEK : damsky_klub_-_andilci_002.jpg

Baron Prášil V neděli 31.10.2010 jsme se zúčastnili muzikálového představení Baron Prášil v hlavní roli s Danielem Hůlkou. Představení se hrálo v divadle Hybernia. Přenesli jsme se tak do říše fantazie plné velmi náročných až neuveřitelných a nezvyklých triků a nápadů, kde se střídaly melodie smutné, veselé, láskyplné i dramatické. Výprava muzikálu je opravdu bohatá a kostýmy nádherné. Věřím, že každý si přišel na své. Děkuji všem zúčastněným a panu řidiči za příjemně strávenou poslední říjnovou neděli. Pro příští rok připravujeme pro Vás zájezd na muzikál Kat Mydlář, Robin Hood (pražská divadla) a na Bídníky do brněnského divadla. Sledujte jak stránky knihovny, tak plakátky a hlášení rozhlasu v Drnholci i v jeho nejbližším okolí. Fotografie naleznete ve fotogalerii. Na všechny zájemce se těší knihovnička BroničkaWink

Bohatá výprava a krásné kostýmy...

Vyhodnocení čtenáře a říjnové soutěže. V měsíci říjnu  nejvíce knih přečetla slečna Monika Šenkyříková a to 29knih. Gratulujeme. Do luštění říjnové soutěžní křížovky se zapojilo 72 čtenářů či návštěvníků knihovny. Vylosováni byli: Varga P.,  Vydra D., Bártová Z., Juríčková S., Pitáková R. a Nováková B. Vylosovaným gratulujeme. Knihovna nyní je mimo provoz až do odvolání. Zde na stránkách Vás, milý čtenáři a návštěvníci, budeme průběžně informovat o stavu oprav knihovny. Foto ze stěhování a oprav naleznete ve fotogalerii.

OBRÁZEK : knihovna_2010_009.jpg

POZOR! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Od pondělka 1.11.2010 se knihovna Drnholec uzavírá po dobu jednoho měsíce z důvodů asanačních prací, výměny oken a zateplení. Pokud si ještě chcete provést výměnu knih, máte poslední možnost a to v sobotu 30.10. od 9.00 – do 10.00hod.

DIVADLO! Kdo máte zájem o amatérské divadlo, přijďte mezi nás. První schůzka se koná ve čtvrtek 28.10.2010 ve 17.00hod v sále kulturního domu. Pro letošní rok jsme vybrali Dívčí válku od F.R.Čecha. Těším se na Vás. Laughing

Foto z týdne knihoven naleznete ve fotogalerii. Všem, kteří knihovnu a knihovnou pořádané akce navštívili děkuji a těším se na další setkání.

Týden knihoven v prvním říjnovém týdnu začal. Zveme jak čtenáře, tak jen tak náhodné návštěvníky na týden otevřených dveří do knihovny. V dopoledních hodinách bude knihovna patřit zvláště těm návštěvníků, kteří se chtějí něčemu novému naučit na počítačích, pokračují i kurzy pro pokročilejší. Odpoledne bude patřit hlavně dětem, které se budou moci výtvarně, ale také slohově vyřádit. Ve čtvrtek pak pro všechny čeká v kinosále kouzelník. Vstup je pro každého volný. Začínáme v 17.00hod. Večer pak mohou maminky a babičky navštívit přednášku o zdraví v dámském klubu. Začátek je v 18.00hod v klubu důchodců v ZŠ (vchod od hřiště). Po celý týden bude probíhat v knihovně burza knih. V týdnu od 4.10. do 9.10. také bude vyhlášena amnestie čtenářů, což znamená, že nebudu chtít pokuty od hříšníků, kteří v knihovně dlouho nebyli. Neváhejte a přijďte mezi nás. Podrobnější program najdete na nástěnce u knihovny. Na všechny návštěvníky knihovny se těší knihovnička Bronička Wink

 Zářiovou čtenářkou měsíce se stala paní Jana Pleváková z Březí s počtem 20 přečtených knih. Gratulujeme. Knihovnické soutěže se v září zúčastnilo 32 návštěvníků a čtenářů knihovny. Vylosováni byli: Petřík Varga, Lenka Štyksová, Miluše Vydrová a Juričková Sabina. Všem zúčastněným děkujeme a vylosovaným gratulujeme. V měsíci říjnu na Vás čeká první týden soutěží a zábavy. Těším se na Vás. Smile

 Opět soutěžíme… prázdniny jsou ty tam, počasíčko nám moc nepřeje, to je nejlepší čas zajít do knihovny pro zajímavou knížku. A nejen to, můžete si v knihovně opět každý měsíc zasoutěžit o pěkné ceny. V dopoledních hodinách se rozjely kurzy práce na PC pro všechny věkové kategorie. Kurzy probíhají dennodenně od 9.00 do 11.30hod mimo pátku. V sobotu jsme tu také a to hlavně pro studenty, kteří si mohou  vypůjčit nebo objednat knihu pro doporučenou četbu. Sobotní provoz je od 9.00 do 10.00hod. Věřím, že každý si v knihovně najde své místečko, spisovatele či činnost. 

Těší se na Vás knihovnička Bronička.    Wink 

Výměnný fond

V pondělí 9.8.2010 jsem obohatila knihovnu o 186 nových knih z výměnného fondu z Břeclavi. Kdo máte zájem, spěchejte. Do konce prázdnin zbývá už necelý měsíc.…Krásné chvilky nad knihou Vám přeje Vaše knihovnička Wink

Táborníci už jsou doma…

V sobotu 31.7.2010 jsme se vrátili z patnáctidenního pobytu na LT v Hornicích u Jemnice, který opět pořádala naše knihovna. Celkem se druhého turnusu zúčastnilo 65 dětí a dospěláků. Děti byly rozděleny do čtyř loupežnických tlup. V letošním roce  plnily úkoly z celotáborové hry podle knihy Astrid Lindgrennové – Ronja, dcera loupežníka. A že i na táboře se dá přečíst celá kniha o tom se děti ve věku od 6 do 15 let přesvědčily. Malebné údolí obklopeno lesy se rázem proměnilo v loupežnické sídlo, které se stávalo dennodenně svědkem zkoušek a úkolů, které museli loupežníci plnit. Jeden den si museli ušít vak na lup, poté luky a šípy na odehnání divých větrnic, vyrobit si loupežnické tričko, projít loupežnickou stezkou, ručkovat po laně, přeskočit „pekelnou tlamu“ a mnoho dalších úkolů vycházejících z příběhu malé Ronji. Nechyběly tu ani „popotvůrky pppodivné a šedivíci“, kteří prováděli záškodnickou činnost v celém loupežnickém tá­boře.%